SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Kanna 5715098
nr 571 5098
Kanna
1800-tal, Tenn
Kondition: slitage, skador
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
måndag 16 mars 2009
kl 17:11:40
10/3 13:27:07
200 kr
15/3 13:35:51
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn